Groepen en trainers

Groepsindeling:

Instroom groep.

Voor beginners is er het hele jaar door de mogelijkheid om in te stromen op elk gewenst moment. Voor informatie over het instromen als beginnend loper kun je het beste van te voren een afspraak maken met de coördinator wegatletiek; André Bovelander; tel 06-43 907 505 of email: a.bovelander@gmail.com

Groep 1 (trainer Ton Dam)
In deze groep kunnen beginnende lopers aansluiten. Het programma is gevarieerd en erop gericht om stapsgewijs het niveau te verhogen zodat er binnen een redelijke termijn bij een van de andere groepen kan worden aangesloten. Dit geldt uiteraard alleen voor de mensen die dat willen.
De groep bestaat uit vrouwen/mannen (75/25%), van alle leeftijden.
De trainingen duren met warming-up en cooling-down ongeveer 5 kwartier.
Het tempo ligt rond de 6 minuten/km en de trainingsomvang bedraagt ongeveer 5 tot 8 km.

Groep 2 (trainers poule A: Leoniek van Nielen, Pim Schouten, Rienke Teerink en Frank Olsthoorn)
Groepssamenstelling ongeveer 90% vrouwen en 10 % mannen.
De leeftijd varieert tussen de 20 en 60 jaar.
Er wordt gewerkt met een zo algemeen mogelijk trainingsschema, aangezien de doelstelling niet voor iedereen gelijk is. De een wil meedoen aan een trimloop en/of halve marathon en een ander komt alleen voor de gezelligheid, wil een goede conditie hebben of begint pas met hardlopen in groepsverband.
Het programma is gevarieerd en bevat alle onderdelen van loopscholing tot intervaltraining (lang/kort) tot een duurloop.
Gericht trainen met hartslagmeters is mogelijk.
De afgelegde afstand per trainingsavond is + 8 tot 10 km en duurt ongeveer 60 tot 90 minuten. Trainingsintensiviteit 6 min per km.
Het streven is om de fanatieke atleten met gerichte trainingsadviezen een groeipad te bieden naar een hogere groep. Het motto van de groep is “plezier en prestatie gaan uitstekend samen”.

Groep 3 (Trainerspoule B: Rob Bovelander, Klaas Smit, Raymond Durand en Rianne Suiker. )
Een groep van ongeveer 20 wedstrijd en recreatie atleten, verhouding mannen/vrouwen : + 60 % vrouwen en + 40 % mannen.
De leeftijdsopbouw varieert voor het grootste deel van de atleten in deze groep tussen de 30 en de 60 jaar.
De intensiteit van de training ligt rond de 5 tot 5,5 min per km.
Het aangeboden programma is gevarieerd, van interval tot duurloop, en is erop gericht aan wedstrijden mee te kunnen doen of simpel de conditie op peil te houden.
Afgelegde afstand per training ligt rond de 10 tot 12 km.
De trainingsduur samen met warming-up en cooling-down is ongeveer 5 tot 6 kwartier.

Groep 4 (trainer André Bovelander)
Deze groep komt voornamelijk om recreatief de loopsport te beoefenen, met een knipoog naar de prestaties. Er wordt pittig getraind en gecommuniceerd.
Het duurlooptempo ligt gemiddeld rond de 5 minuten per kilometer en de per individu gelopen tijd over een 10 km varieert; van 30 tot 50 minuten.
De meesten doen mee aan prestatieloopjes van 10 en 15 kilometer. Een kleiner gedeelte van de groep traint om deel te kunnen nemen aan een halve marathon en een paar lopers van de groep richten zich op het lopen van een hele marathon. Verder zijn er triatleten en survival lopers in de groep. De verhouding mannen : vrouwen is ongeveer veel : weinig
De omvang van een trainingsavond varieert al naar gelang de inhoud van het programma. Meestal zijn we anderhalf uur bezig, tussen de 10 en 16 kilometer wordt er elke trainingsavond wel gelopen. D.w.z. inclusief de warming up , de cooling down en het verplaatsen tijdens de training.
De inhoud van de trainingen is zo gevarieerd mogelijk ( intervallen, duurlopen, testlopen, fartlek) en zoveel mogelijk aangepast aan de individuele prestaties.
Voor diegenen die alleen op dinsdag of alleen op donderdag kunnen komen, is er altijd afwisseling in het programma.
De grootte van de groep varieert; op dinsdag zijn er meestal meer lopers (15-25) , op donderdag schommelt dit aantal tussen de 10-20.
Het programma krijgen de lopers  tweemaandelijks voor de komende tijd, met suggesties en aanbevelingen voor extra loopjes of trainingsmogelijkheden.
In de zomermaanden gaat deze groep twee maal per maand uit trainen in de duinen of op het strand.
Een paar keer per jaar ondernemen we iets gezamenlijks , zoals in het weekend lopen in de duinen of over het strand, wadlopen, een trainingsweekend houden, uit eten gaan met de groep, een avondje naar het café, een polderrace meelopen, een lange langzame duurloop houden of meedoen aan een georganiseerde wedstrijd.
Na elke training wordt er in de kantine nog even wat nagepraat en worden de verbrande koolhydraten en het verloren vocht weer aangevuld.
Loop eens mee en kijk of het je bevalt!

Actief wandelen
Beginnen met Actief Wandelen bij AV’40 Twee keer per jaar (in januari en in september) start er bij AV’40 een beginnerscursus Actief Wandelen.
Deze cursus wordt gegeven op zaterdagochtend en duurt 10 weken.
De cursus is bedoeld voor mensen zonder of met een klein beetje “Actief wandel ervaring”, die eens met deze vorm van sport willen kennismaken en aan de verbetering van hun conditie willen werken.
Na deze cursus is men in staat om op de trainingsochtend (zaterdag) met een bestaande groep mee te trainen.

Het programma is gevarieerd erop gericht om binnen 10 weken meer snelheid te ontwikkelen, een snelheid van 7,5 tot 9 km is haalbaar.
De groep bestaat uit jong en oud (>20<60), vrouw/man verhouding (90/10%).
De trainingen duren met warming-up en cooling-down ongeveer 1 uur.

Voor verdere informatie kunt u terecht bij:
André Bovelander / coördinator alle groepen van de wegatletiek/ (tel 06-43907505)
Louis Scholte/ actief wandelen gevorderden/ (tel 015-2157630)
Trainingstijden sportief wandelen en de beginnerscursus op zaterdagochtend van 9:00 tot 10:00 uur.